Ve školním roce 2023/2024 OTVÍRÁME RANNÍ DRUŽINU!!!

Co to znamená? Že od 4.9.2023 mohou žáci (kteří přinesou vyplněnou přihlášku) přijít do školy od 6:30 hodin a bude na ně čekat vychovatelka s programem. Součástí ranní družiny bude individuální konzultace, tvořivé dílny a prostor pro snídani.

Otvírací doba odpolední družiny se prodlouží až do 16:00 hodin.

Čtvrteční kroužek výtvarných technik zůstává ve stejném modelu jako loni a začínáme již 7.9.2023 od 15:00 hodin.

POSLÁNÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Školní družina tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině. ŠD není pokračováním školního vyučování, má svá specifika, která ji odlišují  od  školního vyučování. Hlavním posláním ŠD je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a  rekreace  žáků, částečně také dohledu nad žáky.
Činnost družiny je určena pro žáky prvního stupně základní školy. Činností vykonávaných družinou se mohou účastnit i žáci, kteří nejsou přijati k pravidelné denní docházce do družiny a nejsou žáky školy ZŠ a MŠ Nové Hrady. Družina může vykonávat činnost pro účastníky, nebo účastníky a jejich zákonné zástupce, i ve dnech pracovního volna.

PODMÍNKY PŘIJÍMÁNÍ UCHAZEČŮ

Žáky přihlašují zákonní zástupci prostřednictvím zápisního lístku, který obdrží na začátku školního roku nebo si ho stáhne zde níže a přinese vyplněný. Podmínkou je vyplnění všech potřebných údajů, tj. rodné číslo dítěte, adresa a telefonní číslo zákonného zástupce a tabulky příchodů a odchodů.

POPLATKY:

Ředitelka školy směrnicí stanovila příspěvek rodičů žáka ve školní družině na 100 Kč měsíčně za jedno dítě s účinností od 1.9.2023. Tato částka platí i pro každého dalšího žáka v případě docházky sourozenců do školní družiny.

PODMÍNKY UKONČOVÁNÍ DOCHÁZKY

Ukončení docházky do školní družiny je vždy k 30. 6. příslušného školního roku.

Předčasné ukončení docházky do ŠD je možné:

- na základě písemné žádosti zákonných zástupců žáka

- při neplacení poplatku v daném termínu

- pokud žák opakovaně nedodržuje školní řád.

O předčasném ukončení docházky do ŠD je zákonný zástupce informován písemně.

Přihláška k docházce do ŠD - formát DOCX(20.42 kB)

Přihláška k docházce do ŠD - formát PDF (80 kB)

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

sobota 20. 4. sněžení 3/0 °C
neděle 21. 4. zataženo 5/-3 °C