Stravování

Celodenní stravování se připravuje v naší školní budově. Máme vypracovaný systém kritických bodů HCPP, který je zaveden ve všech stravovacích zařízeních včetně mateřských škol.

Velkou pozornost věnujeme nejen dodržování zdravých technologických postupů při přípravě pokrmů a nápojů, ale také skladbě jídelníčku. Dbáme na to, aby byl dostatečně pestrý a splňoval všechny náležitosti. Jídelníček je sestavován dle zásad zdravé výživy a obohacujeme ho o nové recepty a suroviny. Vaříme jedině z čerstvých surovin, čerstvé zeleniny, podporujeme české farmáře a nepoužíváme polotovary.

Snažíme se vycházet vstříc dětem s individuálními stravovacími potřebami (diety doporučené lékařem).

Mezi jednotlivými pokrmy jsou dodržovány vhodné intervaly.

9.00 - 9.15 h                dopolední svačina

11.30 - 12.15 h            oběd

14.00 - 14.15 h            odpolední svačina

Děti se stravují přímo ve třídě, kde je vedeme k samostatnosti a sebeobsluze při stolování a úklidu použitého nádobí. Děti nikdy do jídla nenutíme, ale snažíme se, aby vše alespoň ochutnaly a naučily se tak zdravému stravování.

Není možné děti dokrmovat a asistovat jim u jídla, proto je nutné, aby se uměly samostatně najíst.

Dětem je zajištěn v průběhu celého dne v MŠ dostatečný pitný režim ve formě neslazených čajů, vitamínových nápojů, mléčných nápojů, vody ochucené ovocem a čisté vody.

Úplata za stravování v MŠ

Celodenní stravování (přesnídávka, oběd, svačina):

35 Kč / den – děti od 2 do 6 let

36 Kč / den – děti od 7 let

Polodenní stravování (přesnídávka, oběd):

28 Kč / den – děti od 2 do 6 let

Pokud dítě dosáhne v příslušném školním roce věk 7 let, posuzuje se dle položky „sedmileté dítě".

Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají, tím déle pěkné a jasné dny potrvají.

Šimona a Judy - kožich snese s půdy.

dnes, čtvrtek 28. 10. 2021
jasno 13 °C 5 °C