Charakteristika

Na základě usnesení MŠMT a MZ jsme v letošním školním roce 2020/2021 uspořádali oddělení školní družiny tak, aby zůstala zachována stejná homogenita tříd jako při výuce. Školní družina je otevřená pouze pro žáky 1. a 2. ročníku.

Školní družina je součástí Základní školy a Mateřské školy Nové Hrady. Pracuje pod vedením kvalifikované vychovatelky a je určena pro děti 1. – 5. třídy. Kapacita družiny činí 25 žáků.

Školní družina se nachází v prvním patře v bezprostřední blízkosti 1. a 2. třídy, jídelny i tělocvičny. Její vnitřní prostor je vybaven kobercem pro relaxaci a hry dětí. Žáci zde mají volně k dispozici nejrůznější hry, hračky, knihy nebo třeba stolní fotbal. Součástí jsou i stoly a židle pro rukodělnou a méně náročnou výtvarnou činnost. Děti mají možnost využívat počítačovou učebnu a jídelnu. K rekreačním a sportovním činnostem slouží tělocvična a prostorná školní zahrada s průlezkami, nedaleké obecní hříště a okolní lesy a louky či mohou navštěvovat nedalekou zámeckou zahradu s labyrintem.

Provoz školní družiny probíhá pouze v odpoledních hodinách, a to v čase od 12:00 do 15:00 hodin. Je řízen ročním plánem, který je tématicky mezipředmětově propojen s výukou.

KROUŽKY

V rámci školní družiny mohou děti navštěvovat kroužek jógy a dramatiky.

Jóga

Každé úterý v čase od 13.00 do 13.45 h.

Dramatika

Každé pondělí v čase od 13.30 do 15.00 h.

PODMÍNKY PŘIJÍMÁNÍ UCHAZEČŮ

Žáky přihlašují zákonní zástupci prostřednictvím zápisního lístku, který obdrží na začátku školního roku. Podmínkou je vyplnění všech potřebných údajů, tj. rodné číslo dítěte, adresa a telefonní číslo zákonného zástupce. K zápisnímu lístku žák obdrží potvrzení o souhlasu s řádem školní družiny, který je nutné stvrdit svým podpisem. Bez něho není docházka do školní družiny umožněna.

PODMÍNKY UKONČOVÁNÍ DOCHÁZKY

Ukončení docházky do školní družiny je vždy k 30. 6. příslušného školního roku.

Předčasné ukončení docházky do ŠD je možné:

- na základě písemné žádosti zákonných zástupců žáka

- při neplacení poplatku v daném termínu

- pokud žák opakovaně nedodržuje školní řád.

O předčasném ukončení docházky do ŠD je zákonný zástupce informován písemně.

Červen studený - sedlák krčí rameny.

Bylo-li počasí před Janem sychravé, bude po Janu mírně pršlavé, neboť svatý Jan chce mít svůj déšť.

Počasí dnes:

24. 6. 2021

bourka

Bude zpočátku oblačno až zataženo s doznívajícím deštěm nebo bouřkami, během dne postupně skoro jasno až polojasno a k večeru místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 18 až 14°C.

Svátek má Jan