Školská rada

Dle §167 Zákona č.561/2004 Sbírky o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) zřizuje zřizovatel Školskou radu.

Při Základní škole a Mateřské škole Nové Hrady byli do Školské rady zvoleni tito zástupci:

Hana Blažková - zástupce rodičů, hani.blazek@seznam.cz

Mgr. Jana Vondrová - zástupce pedagogů, jana.vondrova026@seznam.cz

Ing. Daniel Kučera - zástupce zřizovatele, daniel@nove-hrady.cz

Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci žáků a třetinu volí pedagogičtí pracovníci dané školy. Členem školské rady nemůže být ředitel školy. Ředitel školy je povinen zúčastnit se zasedání školské rady na vyzvání jejího předsedy. Funkční období členů školské rady je tři roky.

Školská rada má povinnost zasedat nejméně dvakrát ročně. Zasedání školské rady svolává její předseda. První zasedání školské rady svolává ředitel školy. Školská rada na svém prvním zasedání stanoví svůj jednací řád a zvolí svého předsedu.

Školská rada má významné kontrolní pravomoci.

- schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

- schvaluje školní řád,

- schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků,

Ostatní pravomoci má školská rada poradní.

- vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů i k jejich naplňování,

- podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,

- projednává rozpočet školy a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,

- projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

- podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli a orgánům státní správy.

Obracejte se prosím s důvěrou na své zástupce ve školní radě. Je však třeba reflektovat skutečnost, že školská rada není výkonný orgán školy a s konkrétními požadavky a stížnostmi je třeba se předně obracet na vedení školy.

Rodiče

Staví-li v červenci hromadu mravenci po kraji všude, tuhá zima bude.

Od svatého Ignáca - léto se obráca.

dnes, sobota 31. 7. 2021
neděle 1. 8. déšť 14/12 °C