Černý kašel

černý kašel

Informace pro rodiče ve věci nákazy černým kašlem:

1.    Vaše dítě má příznaky onemocnění, kontaktujte pediatra.

2.    V případě, že Vy nebo Vaše dítě bylo v úzkém kontaktu s osobou s potvrzeným černým kašlem, bude Vás kontaktovat hygiena s dalšími informacemi. S viditelně zdravým dítětem není potřeba vyhledat lékařskou péči jen z důvodu kontaktu s nakaženým.

3.    Pokud se já sám jako rodič cítím zdravý, není třeba vyhledat lékařskou péči ani omezovat sociální či pracovní kontakty.

4.    Zkontrolujte, zdali je Vaše dítě očkováno a přeočkováno mezi 10. a 11. rokem proti černému kašli.

Všechny krajské hygienické stanice jsou se správným výkladem Ministerstva zdravotnictví srozuměny a budou postupovat pod metodickým vedením Hlavní hygieničky ČR. Očkovacích látek pro děti i dospělé je dostatek. Ministerstvo zdravotnictví vyvrací nepravdivé informace, že by hrozilo jakékoli plošné vyloučení neočkovaných dětí z kolektivu. Opatření hygienických stanic budou prováděna individuálně a na základě situace v daném zařízení. Děti mohou standardně dorazit do školy.

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Bouřky v květnu znamenají dobrý rok.

dnes, čtvrtek 2. 5. 2024
jasno 21 °C 12 °C